Európában minden megváltozott – Magyarország kulcsállamok társaságában lép előre
Szó sincs az Európai Unió elhagyásáról.
A halottak száma 14, a gyógyultak száma utóbbi adat háromszorosa, 42 fő.
528 főre nőtt a koronavírussal diagnosztizált olaszországi betegek száma, jelentette be csütörtökön délben Angelo Borrelli, a Polgári Védelem vezetője. A halottak száma 14, a gyógyultak száma utóbbi adat háromszorosa, 42 fő. Lombardiában 305 koronavírusost tartanak nyilván.
Ma is folytatódott a szicíliai kormányzó sajtóhadjárata. Nello Musumeci jobboldali politikus tegnap a Sea Watch 3 migránsokat szállító hajó kikötése ellen állt ki keményen, ma pedig – szintén a vírusveszélyre hivatkozva – arra szólította fel északi honfitársait, hogy ne utazzanak egy darabig hozzájuk. A szigeten egyébként eddig két, a szintén déli Campania régióban, azaz Nápoly környékén csütörtöki adatok szerint három megbetegedést regisztráltak. Időközben az első abruzzói betegről is tudomást szerzett a közvélemény.
Nem meglepő, hogy egyre többen beszélnek Olaszországban is a koronavírus súlyos gazdasági hatásairól. Az elmúlt napokban gazdasági szakértők már borítékolták, hogy a korábbi gyenge pluszos jóslatok helyett a jövőben érdemes 1-2 százalékos visszaeséssel számolni az olasz gazdaságban. Mivel a vírus által érintett részek éppen Olaszország legtermelékenyebb vidékei, amelyek komoly exportteljesítményükről is híresek, az ottani bajokat egész Európa gazdasága megérezheti. Mindenesetre a Corriere della Sera arról számolt be, hogy vállalkozók és szakszervezetek együtt hívták fel az olasz kormány figyelmét a túlzott pánikkeltés káros hatásaira. A reálgazdaság képviselői egyértelműen realistább megközelítést várnak el a Conte-kormánytól.
Mindeközben Olaszország legbefolyásosabb gazdasági lapja, az Il Sole 24 Ore arra emlékeztet címlapján, hogy a milánói tőzsde péntek óta 7 százalékot esett, miközben a német és az olasz államkötvények közötti olló 154 pontra emelkedett.
A mai napon a Liga vezetője Matteo Salvini a köztársasági elnökhöz volt hivatalos. A találkozó előtt az ellenzéki politikus arról írt a Twitteren, hogy „a gazdasági és egészségügyi károk miatt aggódó területek kéréseit” viszi az államfőhöz.
(Mandiner)